Tarih: 21.08.2017, Saat: 15:59 Giriş Yap Üye Ol

Görüntüleme Modu Konu Görünümü | Tam Görünüm
İLK VE TEK TÜRK FPS OYUNU TANITIM
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 


saat27.03.2016, 01:24
Yorum: #1
(Bu konu en son: 27.03.2016 Tarihinde, Saat: 03:25 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Dionysos.)
Zula Madbyte Games ve Lokum Games'in üstlendiği Türk yapımı FPS (First Person Shooter) oyunudur. Oyunun her alanında Türkiye ve Türklere ait bir çok simge ile gerek haritalar gerek oyuncularıyla hayranlarını arttırmaya devam eden ZULA 22 Şubat 2015 (Açık beta) ile günümüze kadar gelmeyi başaran etkileyici grafiklere sahip bir TÜRK oyunudur. 1.21 GB olup (Son Güncelleme 1.07) düşük boyuta sahip olan bu oyun çoğu oyuncunun dikkatini çekmiştir. 46 milyona yakın kayıtlı kullanıcısı olan Zula’yı günde 2 milyon kişi oynuyor. Zula’da oldukça geniş bir mühimmat seçeneğinin içerisine Mehmetçik ve Kırıkkale gibi yerli silahlar da konuldu. Yoğun bir geliştirme sürecinden geçen Zula, geri bildirimler ışığında sürekli geliştirilmeye devam ediliyor. Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo adında 2 düşman oluşumun yer aldığı oyunda farklı hikayelere sahip toplam 16 ayrı karakter bulunuyor. Bu taraflar şöyle ayrılmakta;

ZULA TAKIMI

Türkiye'nin istihbarat servisine yapılan saldırılarda yüzlerce insan katledildi, bunun üzerine Bordo Bereli Üst Teğmen Demir Gladyo içlerine sızmakla görevlendirildi. Bir operasyonda yabancı bir istihbarat servisine ait büyük bir silah sevkiyatını ortaya çıkardı. Olayı öğrenen üstlerinin tüm ikazlarına rağmen silahları yabancı servislere teslim etmeyip gizli kimliğinin ortaya çıkma riskine rağmen tüm sevkiyatı imha etti ve kimliği ortaya çıktı, bunun üzerine Demir ortadan kayboldu ve bir hedef haline geldi. Aradan uzun bir zaman geçsede sevkiyatta yaptığını unutmadılar ve aramaya devam ettiler, sonunda onu düğün töreni gecesinde buldular sevdiklerine ve kendisine saldırdılar saldırıdan şans eseri kurtuldu. Uzun bir süre en yakınlarına dahi yaşadığını söylemedi ve intikam ateşiyle ülkedeki vatanseverleri bir araya getirerek bir takım oluşturdu.

TAKIM ÜYELERİ

Demir Erez : İstanbul, Üsküdar'da doğdu. Kara Harp Okulu'nu üstün başarıyla bitirdikten sonra Bordo Bereliler'e katıldı. Dürüst, cesur, mert ve çalışkan kişiliğiyle bütün üstlerinin takdirini kazandı.

Recep Arslan : Adana'da doğdu, askerliğini komando er olarak tamamladıktan sonra, Jandarma Özel Harekat Timi'ne katıldı. Görevi sırasında yurt içi ve yurt dışı birçok operasyona katıldı.

Eşref Dayı : İzmir, Ödemiş'li. Demir'in saygı duyduğu, akıl hocası. Geçmişi hakkında resmi kayıtlarda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hayatı ile ilgili gizemi, sadece Demir biliyor.

Cengiz Kaya : Konya doğumlu. Ailesi, o çok küçükken öldü. Konya'da kabadayıların yanında yetişti. Cesareti ve sadakati sayesinde hızla yükselerek nam saldı.

Şahin Kılıç : Ankara'lı, Terörle Mücadele biriminde yıllarca görev aldı. Karakter olarak çok sert ve kendi bildiğini okuyan bir polisti. Teşkilat içerisinde efsane olarak görülüyordu; fakat çok fazla düşman da edinmişti.

Şamil Dudayev : Şamil, Çeçenistan'da çiftçilik ve avcılık ile uğraşan, kendi halinde bir aile babasıydı. Gladyo'nun bu bölgedeki bir operasyonu sırasında, Şamil'in köyünde büyük bir çatışma çıktı. Şamil, bütün ailesini bu operasyonda kaybetti.

Azad Kara : Diyarbakır'da doğdu. Askere gidene kadar babası ile birlikte aile mesleği olan bakırcılığı sürdürdü. Askerde iken tanışıp canı gibi sevdiği komutanı Demir'in hain bir saldırıya uğradığını öğrenir öğrenmez İstanbul'a geldi.

Yunus Şanlı : Trabzon'da doğdu. Askerliğini komando olarak tamamladıktan sonra memleketine ve çok sevdiği denizlere döndü. Balıkçı teknesiyle açıldığı sırada, teknesi kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi.


GLADYO TAKIMI

Körfez savaşı zamanında dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelen paralı askerler savaş sonrasında bölgedeki zenginlikleri ele geçirmek adına karanlık işlere bulaşmıştı. Yaptıkları bu işlerden kazandıklarıyla kısa sürede büyüdüler ve artık suç örgütü haline geldiler. Bu grubun önde gelenlerinden Gladyo Bölge Sorumlusu İvan farklı savaş stratejisi ile Türk İstihbarat Servisinin gizliden gizliye operasyonlarını yönetmekteydi. Bir gün aralarına sızan fakat sonra izini kaybettiren bir Türk casusunun infazı onun için kişisel problem haline gelmişti. Sonunda onu buldular ve öldüğünü sandıkları casus oyunlarını bozmaya başladı.

TAKIM ÜYELERİ

İvan Vasilyev : Rusya, Korkino doğumlu. Ailesini çok küçük yaşta, bir kazada kaybetti. Küçük yaşlarda kasabadaki kömür madenlerinde çalıştı. Daha sonra orduya katıldı. Üstün fiziksel yetenekleri ve keskin taktiksel zekasıyla üstlerinin dikkatini çekti.

Pierre Julliard : Fransa'nın Paris şehrinde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra macera arayışı için orduya katıldı. Aldığı eğitimden sonra birçok ülkede tehlikeli operasyonlara katıldı; ama aradığı heyecanı bulamadı. Ordudan ayrılıp paralı asker olarak çalışmaya başladı.

Larry Silverstein : Aşkelon'da doğdu. Ailesi fabrika işçisiydi. Larry çok parlak bir öğrenciydi. Liseyi bitirdikten sonra, Amerika'da Harvard Üniversitesi'ne burslu kabul edildi. Orada Uluslararası İlişkiler okudu. Daha sonra özel bir firmada çalışmaya başladı ve kısa bir sürede firmanın Orta Doğu sorumlusu oldu.

Trevor Edward Moore : İngiltere'de doğdu. Çocukluğu Liverpool'un arka sokaklarında geçti. Silahlara, özellikle de tüfeklere olan tutkusu nedeniyle, gönüllü olarak orduya katıldı. Orduda keskin nişancı eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Afganistan'a gönderildi.

Robert O'Bannon : Texas'ta doğdu. Büyük bir çiftlikte büyüdü. Bir yandan kamyonculuk yapıyor, bir yandan da özel bir eğitim kampında "hayatta kalma" eğitimleri alıyordu. bir gün eğitim kampları FBİ tarafından basıldı ve robert tutuklandı.

Rosa Battaglia : İtalya'nın Roma şehrinde doğduğu biliniyor. Bunun haricinde resmi kayıtlarda Rosa hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

David King : Amerika'da doğdu, başarılı bir öğrenim hayatının yanında, yaptığı icatlarla global bir üne sahip oldu. Son icadının bazı kaynaklar tarafından kitle imha silahına dönüştürüleceğini öğrenince Amerika'dan kaçtı.

Alonso Vargas : Amerika'da Texas'ta doğdu. Motosiklet tutkusu ve motosiklet üstündeki akrobasi yeteneği yüzünden arkadaşları, ona "Motorcu" lakabını takmıştı. Karıştığı bir soygun sebebiyle başı hem polisle hem de Texas'ın en kudretli iş adamıyla derde girince, ülke dışına kaçmak zorunda kaldı.


HARİTA İSİMLERİ :

Uzungöl - Hangar - Safranbolu - Internet Cafe - Kıbrıs açıkları - Kuzey Irak - İnşaat - Üsküdar Sokakları - Metro - Düğün salonu - Otopark - Gaziantep Mülteci Kampı

OYUN MODLARI :

Ölüm Maçı - Aranıyor - Sabotaj - Bayrak Kapmaca - Kartopu Savaşı

wasdzone

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Tüm Mesajlarına BakAra
Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi